2015 елның 2 феврале, дүшәмбе

2015 елның 3 февралендә сәгать 11:00 Республика матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр агентлыгы брифинг-залында (Декабристлар ур, 2) Бөтендөнья онкология авырулары белән көрәшү көненә багышланган пресс-конференция узачак.

Пресс-конференциядә катнашучылар:

Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министры – Вафин Гадел Юныс улы.

«Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының Клиник онкология диспансеры» дәүләт сәламәтлек саклау медицина учреждениесе баш табибы, Идел буе федераль округының баш онкологы, Казан дәүләт медицина академиясенең онкология, радиология һәм паллиатив медицина кафедрасы мөдире – Хәсәнов Рөстәм Шамил улы.

«Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының Клиник онкология диспансеры» дәүләт сәламәтлек саклау медицина учреждениесе баш табибының медицина өлеше буенча урынбасары – Карпенко Луиза Гайнетдин кызы.

«Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының Клиник онкология диспансеры» дәүләт сәламәтлек саклау медицина учреждениесе баш табибының медицина өлеше буенча урынбасары, Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының паллиатив ярдәм буенча баш штаттан тыш белгече – Шәймарданов Илсур Васил улы.

Казан шәһәренең баш онкологы, КДМУ онкология кафедрасы мөдире – Әхмәтҗанов Фоат Шәйхетдин улы.