«Россия халыкларының милли бәйрәмнәре» гомумроссия фотоконкурсының нәтиҗәләре билгеле

2021 елның 15 октябре, җомга

Конкурс «2014-2025 елларга Татарстан Республикасында дәүләт милли сәясәтен гамәлгә ашыру» дәүләт программасы кысаларында Республика матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр агентлыгы тарафыннан уздырыла.

«Иң яхшы фото» номинациясендә җиңүчеләр:

1 урын - Васильев Владимир Сергеевич (Казан шәһәре);

2 урын - Дилмөхәммәтов Эдуард Альберт улы (Уфа шәһәре);

3 урын - Белкин Алексей Александрович (Подольск шәһәре).

«Портрет» номинациясендә җиңүчеләр:

1 урын - Насыйров Алексей Владимирович (Казан шәһәре);

2 урын - Ким Олеся Георгиевна (Төмән шәһәре);

3 урын - Жабский Игорь Николаевич (Приморье крае, Октябрь районы, Покровка авылы).

«Фотоэшләр сериясе» номинациясендә җиңүчеләр:

1 урын - Богодвид Максим Александрович (Казан шәһәре);

2 урын - Лизратов Александр Сергеевич (Барнаул шәһәре);

3 урын - Вольвач Наталья Николаевна (Миасс шәһәре).

Гомуми премия фонды 382 500 сум тәшкил итте.

Конкурста катнашучы регионнар: Татарстан Республикасы, Башкортостан Республикасы, Чуваш Республикасы, Чечен Республикасы, Карелия Республикасы, Удмурт Республикасы, Марий Эл Республикасы, Адыгея Республикасы, Әстерхан өлкәсе, Архангельск өлкәсе, Иркутск өлкәсе, Калуга өлкәсе, Курган өлкәсе, Ленинград өлкәсе, Липецк өлкәсе, Мәскәү өлкәсе, Мурманск өлкәсе, Түбән Новгород өлкәсе, Новосибирск өлкәсе, Самара өлкәсе, Томск өлкәсе, Төмән өлкәсе, Чиләбе крае, Алтай крае, Краснодар крае, Красноярск крае, Приморье крае, Хабаровск крае.

Җиңүчеләрне бүләкләү «Казан Экспо» күргәзмә үзәгендә 2021 елның 4 ноябрендә Халыклар бердәмлеге көне кысаларында узачак. Чарада шулай ук җиңүчеләрнең эшләреннән торган фотокүргәзмә оештырылачак.