2020 елда Казанда интеллектуаль транспорт системалары буенча беренче Үзәк-Көнчыгыш конгресс узачак

2020 елның 12 феврале, чәршәмбе

2020 елның 21-24 сентябрендә Казанда – Татарстан Республикасы башкаласында интеллектуаль транспорт системалары буенча беренче Үзәк-Көнчыгыш конгресс узачак, аны уздыру хокукын республика заявка бирү кампаниясе нәтиҗәләре буенча отты.

Бу ERTICO ассоциациясе тарихында Россиядә, БДБ илләрендә, Урта Көнчыгышта, Европа һәм Азия илләрендә ИТС үсешенә юнәлдерелгән яңа һәм масштаблы чара. Мондый дәрәҗәдәге һәм әһәмияткә ия тармак вакыйгасы беренче тапкыр Россия Федерациясе территориясендә узачак.

Конгресс фәлсәфәсе - транспорт хәрәкәтен тотрыклы үстерү максаты белән ИТС дөнья җәмәгатьчелегенең берләшүе. Конгрессның төп идеясе - инновацияләрне җәлеп итеп, «акыллы киләчәк» булдырабыз.

Казанда конгресс куркынычсыз, нәтиҗәле, экологик куркынычсыз һәм уңайлы мобильлекне тәэмин итү максатыннан ИТС өлкәсендәге карарларны тәкъдир итү өчен дөнья платформасын тәкъдим итәчәк.

Конгрессның төп тематик юнәлешләре: транспорт хәрәкәте белән идарә итү, җәмәгать транспорты, транспорт хәрәкәтен оештыру өлкәсендәге законнар, зур мәгълүматлар, тикшеренүләр һәм эшләнмәләр, инновацияләр, пилотсызлар, иярченнәр, ИТС һәм әйләнә-тирә мохит, мобиль кушымталар, ИТС өлкәсендә кадрлар әзерләү.

Конгресс форматы бик бай эшлекле программа, күргәзмә, техник визитлар, демонстрацияләр, сыйфатлы нетворкингны күздә тота.

Киләсе елда конгресска 1 500 чит ил һәм Россия делегатларының килүе көтелә.