«D-Dline» медиа тармагында белем бирү проектында катнашу өчен 1300 дән артык кеше гариза биргән

2020 елның 14 гыйнвары, сишәмбе

Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгының яңа проектына – «D-Dline» яшьләр өчен беренче белем бирү медиаплатформасына гаризалар кабул итү башланды. Медиаграмоталылыкны арттыруның озак сроклы трекында 16-30 яшьлек яшьләр вәкилләре 5 модуль буенча катнаша ала: текстлар, фото, видеопродакшн, дизайн һәм digital-маркетинг. Проектны үткәрү вакытында тормышка ашырылган иң яхшы идеяләр грант ярдәме ала алачак.

«D-Dline» — 16 яшьтән алып 30 яшькәчә булган Татарстан Республикасы яшүсмерләре һәм яшьләре өчен тулы кыйммәтле медиаэкосистема, ул үз эченә көндезге һәм дистанцион этапларны, Россиядә медиа үсешенең алдынгы нәшриятларында һәм үзәкләрендә алмаш стажировкаларны, шулай ук мәгълүмат кырында – медиакоркинг һәм продюсерлык үзәген булдыру планлаштырыла торган Татарстан Республикасы һәм Россия Федерациясенең зур вакыйгалар матбугат хезмәтләрендә практик эшне ала.