«Многоликая Россия» ХII гомумроссия журналистлар конкурсына 6 номинациядә катнашу өчен илнең 56 төбәгеннән 1234 эш алынды.
Конкурс эшләре 2019 елның 24 апреленнән 1 августына кадәр кабул ителде.
Конкурста җиңүчеләрне тантаналы бүләкләү уңаеннан үткәрелә торган чаралар программасы агымдагы елның 3-5 октябрь көннәрендә Казан шәһәрендә узачак. Бу көннәрдә җиңүчеләр һәм тантанага килүче кунаклар өчен иҗат остаханәләре, атаклы журналистлардан мастер-класслар, мәдәни чаралар һәм экскурсия программасы планлаштырыла.
Конкурс җиңүчеләрен бүләкләү тантанасы 4 октябрьдә «Корстон» сәүдә-күңел ачу комплексында узачак.
Конкурс номинацияләрендә түбәндәгеләр җиңү яулады:
«Телесюжетлар циклы» номинациясендә:
I урын - «4 канал» ТК» ҖЧҖ (Свердловск өлкәсе, Екатеринбург шәһәре)
II урын - «Биектау ТВ» телеканалы (Татарстан Республикасы, Биектау авылы)
III урын - «Ямал-Регион» округ дәүләт телевидение һәм радиотапшырулар компаниясе» ДУ (Ямал-Ненец автоном округы, Салехард шәһәре)
«Телепроект (документаль фильм, телепрограммалар циклы)» номинациясендә:
I урын - «Осетия-Ирыстон» милли телекомпаниясе» ДАУ (Төньяк Осетия – Алания республикасы, Владикавказ шәһәре)
II урын - ГДТРК ФДУП филиалы «Карелия» ДТРК (Карелия Республикасы, Петрозаводск шәһәре)
III урын –«Яңа гасыр» ТРК» АҖ (Татарстан Республикасы, Казан шәһәре)
«Радиотапшырулар (репортажлар) циклы» номинациясендә:
I урын - «Радио Образ» (Түбән Новгород өлкәсе, Түбән Новгород шәһәре)
II урын - «Тула» – Радио России» ДТРК ГДТРК (Тула өлкәсе, Тула шәһәре)
III урын - ГДТРК ФДУП филиалы «Татарстан» ДТРК» (Татарстан Республикасы, Казан шәһәре)
«Басма мәгълүмат чараларында язмалар циклы» номинациясендә:
I урын - «Сургутская трибуна» газетасы (ХМАО-Югра, Сургут шәһәре)
II урын - «ТАТМЕДИА» АҖ филиалы «Туганайлар» газетасы редакциясе» (Татарстан Республикасы, Казан шәһәре)
III урын - «Лучшее в Хабаровске» журналы (Хабаровск крае, Хабаровск шәһәре)
«Интернет массакүләм мәгълүмат чараларында материаллар циклы» номинациясендә:
I урын - «Аргументы и факты – Казань» (Татарстан Республикасы, Казан шәһәре),
II урын - «Енисейская правда» газетасы (Красноярск крае, Енисейск шәһәре),
III урын - «Красная звезда» АНО ИИЦ (Төмән өлкәсе, Викуловск районы, Викулово авылы).
«Массакүләм мәгълүмат чараларында балалар-яшүсмерләр өчен проектлар» номинациясендә:
I урын - «Верхнекамье ТВ» (Пермь крае, Березники шәһәре),
II урын - «ТАТМЕДИА» АҖ филиалы «Нократ дулкыннары» радиоканалы» (Татарстан Республикасы, Мамадыш шәһәре),
III урын - Шахты шәһәре МУП «Шахтинские известия» газетасы редакциясе (Ростов өлкәсе, Шахты шәһәре).
Гран-при –ГДТРК ФГУП филиалы «Дагестан» ДТРК (Дагыстан Республикасы, Махачкала шәһәре)
Җиңүчеләрне котлыйбыз!