Казанда “Россия халыклары милли бәйрәмнәре” фотобәйгесе җиңүчеләрен бүләкләделәр

2018 елның 2 ноябре, җомга

Казанда “Россия халыклары милли бәйрәмнәре” V Бөтенроссия фотобәйгесе җиңүчеләрен бүләкләделәр.

Оренбург өлкәсе фотографы Галина Фомина “Гран-при”га лаек булды. Аңа профессиональ фотоаппарат тапшырылды.

• Бәйгегә барлыгы 121 гариза кергән. Бу исә өч номинация буенча Россиянең 23 төбәгеннән 433 эш дигән сүз. Бәйгенең гомуми премия фонды 225 мең сумны тәшкил иткән.

Эшләр “Иң яхшы рәсем”, “Фотоэшләр сериясе”, “Портрет” номинацияләрендә бәяләнгән.

Азнакайдан Рамил Фәттахов “Кем беренче” эше белән “Иң яхшы рәсем” номинациясендә җиңү яулады. Ул каз өмәсе күренешеннән каз йолку эшен төшергән.

Бәйге “Татарстан Республикасында 2014 – 2020 елларда дәүләт милли сәясәтен тормышка ашыру” дәүләт программасы кысаларында уздырыла.